Motif Kalıp kimdir ?


Sektördeki faaliyetlerine 2002 yılında merhaba diyen Motif Kalıp ilk üretimini dönemin şartlarına bağlı olarak klasik manuel makinalarla gerçekleştirmiştir. Gelişen teknolojiye paralel olarak zaman içerisinde kendisini yenileyen Motif Kalıp bugün itibariyle elinde bulundurduğu CNC telerecyum , CNC pantogram gibi ekipmanlarla makina parkurunu tamamlamıştır. Profesyonel üretim anlayışından yola çıkarak faaliyetlerine devam eden Motif Kalıp, bünyesinde bulundurduğu makine mühendisi ve makine teknisyenleriyle daha bilimsel iş üretme imkanını yakalamıştır. Buna ilave olarak sektörde yaşanan gelişmelere kısa zamanda entegre olarak kulvarında faklılığını hissettirmiştir.

Kuyumculukta bütün üretim sektörlerine göre kalıp ekipmanı ve aparat ihtiyacını karşılamayı kendisine ana hedef olarak belirleyen Motif Kalıp, ürettiği ürünleri kaliteli, kullanılabilir, güvenilir ve ekonomik olmasına ayrıca önem vermektedir. Kuyumculuk sektöründe hemen her isteğe cevap verebilecek durumda olan Motif Kalıp, mevcut şartlarda; manuel, otomatik, sivilceli, tam otomatik, delmeli, maçalı kalıplar ve pnomatik, otomatik delmeli, stampota kalıpları 'nın üretimini başarıyla gerçekleştiriyor.

Motif Kalıp tesislerinde ayrıca; ‘ kesme, delme, bükme, kıvırma kalıpları ve aparatları, düz hadde, desen topları, ufak desen makinaları, zincir ezme kalıpları ve özel aparatlar ve kalıplar ' diğer ürün yelpazesini oluşturmaktadır. Başarılı bir şekilde devam eden bir üretim beraberinde uzman, yenilikçi ve profesyonel kadrosuyla her türlü teknik destek ihtiyacına da cevap veren Motif Kalıp, diğer yandan yeni araştırma ve geliştirme çalışmalarını bütün hızıyla devam ettiriyor.

Müşterilerinin problemlerini kendi problemi gibi algılamayı ilke edinen Motif Kalıp'ın yeni araştırma-geliştirme çalışmalarına imza atmasındaki ama sebep; üretimden kaynaklanan problemleri ve hataları minimuma indirip daha kaliteli ve hatasız mamül üretiminde kuyumcuların problemlerini ortadan kaldırmak ve kaliteli kalıplarla müşterilerinin işlerini kolaylaştırıp yardımcı olmaktır.